8 stk. Blomster Cake Toppers Plast Flerfarvet 13-14,5 cm
- Ref. No.: AG1489
- EAN: 5904555003767
PartyDeco Sp. z o.o.
- PartyDeco Virksomhedsnavn: PartyDeco Sp. z o.o.
- Adresse: ul. Piskorskiego 11, 70-809 Szczecin, Polen
- CVR: PL8522606679
- E-mail: info@partydeco.com
- Telefon: +48 91 433 91 97
- Produkttype: Festartikler og dekoration
- PartyDeco Sp. z o.o. leverer kvalitetsprodukter, som overholder alle relevante sikkerhedsstandarder i EU.
Ansvarlig virksomhed for dette produkt i henhold til GPSR: PartyDeco. Kontaktoplysninger som ovenfor.
Er du en virksomhed, forening eller offentlig institution?
Så kan I ansøge om en Storkundeaftale og opnå op til 12% rabat gennem vores loyalitetsprogram.
Denne aftale gælder for alle erhvervskunder og foreninger med faste indkøb – uanset om I har CVR-nummer eller ej.
Bemærk: Aftalen tilbydes kun til erhverv og foreninger – ikke til privatkunder.
Vi tilbyder flere sikre betalingsmuligheder, så du trygt kan gennemføre dit køb:
![]()
Faktura (Kun Erhverv/B2B)
Betaling via faktura tilbydes til registrerede virksomheder og foreninger (kræver forudgående aftale).
Vi tilbyder levering med både GLS og DHL/Bring til pakkeshop, privat- og erhvervsadresser.
Fragtfirmaer
![]()
Leveringstid
Typisk 3–7 hverdage. Varer sendes fra vores lager i Polen, og vi afsender ca. 98% af alle ordrer inden for 24 timer.
Fragtpriser (fra)
- Pakkeshop: 49 kr.
- Erhvervsadresse: 52 kr.
- Privatadresse: 59 kr.
- GRATIS FRAGT: Ved køb over 799 kr. (gælder pakkeshop og erhverv).
Vigtigt ved modtagelse
Tjek altid emballagen for synlige skader, inden du kvitterer. Er pakken tydeligt skadet, anbefaler vi, at du nægter modtagelse.
Vi ønsker, at du er 100 % tilfreds med dit køb. Derfor tilbyder vi 14 dages fuld fortrydelses- og returret fra modtagelsesdatoen.
Frist
- Privatkunder (B2C): 14 dages fortrydelsesret fra modtagelsen
- Erhvervskunder (B2B): Se handelsbetingelser
Betingelser
- Produktet skal være ubrugt og i original stand.
- Produktet skal returneres i original emballage.
- Specialfremstillede og personligt prægede varer (f.eks. eget design/tryk) kan ikke fortrydes.
- Hygiejne- og fødevarevarer kan ikke fortrydes, hvis forseglingen er brudt – er emballagen uåbnet, gælder den normale fortrydelsesret.
- Du betaler returforsendelsen, medmindre varen er defekt.
![]()
Nye produkter og sortimentsudvidelser
Vi udvider løbende vores sortiment og får kontinuerligt nye produkter på lager. Nyheder indgår som en fast del af sortimentet og genbestilles løbende, så du altid har adgang til aktuelle og relevante varer.
Beskrivelse
Blomster Cake Toppers – Flerfarvet Kagepynt til din Fest
Med disse blomster cake toppers i plast får du 8 flerfarvede blomster, der giver din kage et farverigt og festligt løft i ét hug. Blomsterne er fremstillet af plast i et livligt farvemix og har en flot højde på 13-14,5 cm, så de skaber en iøjnefaldende effekt, der trækker blikket til sig uanset kagestørrelse. Du sætter dem nemt i kagen og dine gæster ser med det samme, at du har tænkt over hver eneste detalje ved dessertbordet.
Forestil dig kagen stå fremme på bordet til fødselsdagen, pyntet med disse flerfarvede blomster cake toppers der stråler i alle regnbuens farver – det er den slags detalje, der får gæsterne til at udbryde et beundrende "wow", inden den første stykke skæres. Tænk også på konfirmationen, hvor kagen med blomsterhaven på toppen bliver et naturligt midtpunkt for hele kaffebordet og løfter stemningen til noget særligt. De flerfarvede blomster passer smukt til både farverige temaer og klassiske festopsætninger og sætter prikken over i'et på enhver kageoplevelse.
Med hele 8 blomster i sættet kan du dække én stor lagkage med et fyldigt blomstertema eller fordele dem på cupcakes til et gennemført festlook. Toppersene kan desuden vaskes og genbruges til næste fest, så de er et smart valg i dit kagepynt-arsenal. Bestil dit sæt blomster cake toppers i dag og gør din kage klar til at imponere!
Du kan finde flere mål og specifikationer under fanen "Yderligere oplysninger".
Blomster Cake Toppers i Flerfarvet Plast – 8 stk. til Festkagen
Giv din festkage et farverigt løft med disse blomster cake toppers i plast – 8 skønne, flerfarvede blomster der er klar til at pynte din dessert. Hver blomst er fremstillet af plast og leveres i et livligt farvemix, så du får en eksplosion af farver på bordet. Med en højde på 13-14,5 cm skaber de en imponerende effekt, der trækker blikket til sig – uanset om kagen er stor eller lille.
Forestil dig din festkage stå fremme på bordet, pyntet med disse flerfarvede blomster cake toppers, mens gæsterne samles om desserten til fødselsdagen eller havefesten. De sætter prikken over i'et på kagen og giver den et festligt, indbydende udtryk, der passer perfekt til både barnedåben, konfirmationen og den store sommerlige havefest. Tænk på den glæde hos gæsterne, når kagen bæres ind med blomsterhave i miniformat på toppen.
Med hele 8 blomster i sættet har du rigeligt til at dekorere en enkelt stor lagkage med et fyldigt blomstertema – eller fordele dem på tværs af cupcakes og portionskager til et sammenhængende festlook. Toppersene kan vaskes efter brug og genbruges til næste fest, hvilket gør dem til et praktisk valg i dit kagepynt-arsenal. Bestil dit sæt i dag og gør din kage klar til fest!
- Fordel alle 8 flerfarvede blomster cake toppers på en stor lagkage for et fyldigt blomstertema – sæt dem i forskellige højder for ekstra dybde og visuel effekt.
- Kombiner blomster toppersene med matchende farverige servietter og tallerkner for et gennemført festtema, der binder hele kagebordets dekoration sammen.
- Brug én blomst pr. cupcake og fordel dem på et cupcake-stativ – så får du 8 individuelle festlige desserter, der tilsammen danner en smuk blomsterinstallation.
- Vask toppersene grundigt med varmt vand og sæbe efter brug, lad dem tørre helt, og gem dem til næste fest – de er skabt til at holde til mange omgange kagepynt.
- Stik en enkelt blomst i en lille portionsanrettet mousse eller budding som en charmerende overraskelse til dine gæster – det løfter selv de simpleste desserter til noget festligt.
Ofte Stillede Spørgsmål
- Hvor mange blomster cake toppers får man i et sæt? Du får hele 8 flerfarvede blomster cake toppers i et sæt. Det giver dig masser af muligheder for at dekorere én stor lagkage med et fyldigt blomstertema eller fordele dem på flere mindre desserter og cupcakes til festen.
- Hvad er højden på blomster toppersene? Blomster cake toppersene har en højde på 13-14,5 cm. Den relativt store højde sikrer, at de skaber en iøjnefaldende effekt på kagen og er tydelige selv på en stor lagkage med frosting.
- Er blomster cake toppers godkendt til brug direkte i kager og desserter? Ja, disse blomster cake toppers er godkendt til fødevarekontakt og overholder EU-regler 1935/2004. Du kan derfor trygt stikke dem direkte i din kage, mousse eller andre desserter.
- Kan man genbruge blomster cake toppers efter festen? Ja, toppersene er fremstillet af plast og kan nemt vaskes af med varmt vand og sæbe efter brug. Når de er tørre, kan du gemme dem og bruge dem igen til næste fest – fx til en kommende fødselsdag, konfirmation eller havefest.
- Hvilke typer kager og desserter passer blomster toppersene til? Blomster cake toppersene er meget alsidige og passer til alt fra store lagkager til cupcakes og portionsanrettede desserter. Med en højde på 13-14,5 cm giver de en fin effekt på kager af alle størrelser og er oplagte til både fødselsdage, havefester og konfirmationer.
Specifikationer
Blomster Cake Toppers / Kagepynt
Producent: Partydeco
Producent varenr: KPT66
Antal: 8 stk.
Materiale: Plast
Farve: Mix
Højde: 13-14,5 cm
Godkendt til fødevarekontakt: Ja
Tolerance: Op til 3 % (mål, rumfang, vægt)
Farvegengivelse: Farven kan afvige fra billedet pga. skærmindstillinger.
Certifikater, Miljø og Sikkerhed
Fødevarekontakt: Godkendt til fødevarekontakt (Piktogram 'Kop og gaffel'). Overholder EU-regler 1935/2004.
Miljø og ansvarlighed: Produktet er fremstillet i overensstemmelse med gældende EU-regler for emballage og fødevarekontakt.
Bortskaffelse af produkt: Kan bortskaffes med almindeligt husholdningsaffald.
Bortskaffelse af emballage: Kan genbruges eller forbrændes.
Blog med tips og ideer


































