"Jeg er for lækker!!" Ordensbånd Aquablå med Sort Tryk
- Ref. No.: XZ148
- EAN: 5904800701905
123Party Sp. z o.o.
- 123Party Virksomhedsnavn: 123Party Sp. z o.o.
- Adresse: ul. Łąkowa 2, 32-005 Niepołomice, Polen
- NIP: PL6832104204
- E-mail: info@ctiparty.dk
- Telefon: +45 92 45 45 46
- Produkttype: Festartikler
- 123Party Sp. z o.o. leverer kvalitetsprodukter, som overholder alle relevante sikkerhedsstandarder i EU.
Ansvarlig virksomhed for dette produkt i henhold til GPSR: 123Party. Kontaktoplysninger som ovenfor.
Er du en virksomhed, forening eller offentlig institution?
Så kan I ansøge om en Storkundeaftale og opnå op til 12% rabat gennem vores loyalitetsprogram.
Denne aftale gælder for alle erhvervskunder og foreninger med faste indkøb – uanset om I har CVR-nummer eller ej.
Bemærk: Aftalen tilbydes kun til erhverv og foreninger – ikke til privatkunder.
Vi tilbyder flere sikre betalingsmuligheder, så du trygt kan gennemføre dit køb:
![]()
Faktura (Kun Erhverv/B2B)
Betaling via faktura tilbydes til registrerede virksomheder og foreninger (kræver forudgående aftale).
Vi tilbyder levering med både GLS og DHL/Bring til pakkeshop, privat- og erhvervsadresser.
Fragtfirmaer
![]()
Leveringstid
Typisk 3–7 hverdage. Varer sendes fra vores lager i Polen, og vi afsender ca. 98% af alle ordrer inden for 24 timer.
Fragtpriser (fra)
- Pakkeshop: 49 kr.
- Erhvervsadresse: 52 kr.
- Privatadresse: 59 kr.
- GRATIS FRAGT: Ved køb over 799 kr. (gælder pakkeshop og erhverv).
Vigtigt ved modtagelse
Tjek altid emballagen for synlige skader, inden du kvitterer. Er pakken tydeligt skadet, anbefaler vi, at du nægter modtagelse.
Vi ønsker, at du er 100 % tilfreds med dit køb. Derfor tilbyder vi 14 dages fuld fortrydelses- og returret fra modtagelsesdatoen.
Frist
- Privatkunder (B2C): 14 dages fortrydelsesret fra modtagelsen
- Erhvervskunder (B2B): Se handelsbetingelser
Betingelser
- Produktet skal være ubrugt og i original stand.
- Produktet skal returneres i original emballage.
- Specialfremstillede og personligt prægede varer (f.eks. eget design/tryk) kan ikke fortrydes.
- Hygiejne- og fødevarevarer kan ikke fortrydes, hvis forseglingen er brudt – er emballagen uåbnet, gælder den normale fortrydelsesret.
- Du betaler returforsendelsen, medmindre varen er defekt.
![]()
Nye produkter og sortimentsudvidelser
Vi udvider løbende vores sortiment og får kontinuerligt nye produkter på lager. Nyheder indgår som en fast del af sortimentet og genbestilles løbende, så du altid har adgang til aktuelle og relevante varer.
Description
"Jeg er for lækker!!" – Ordensbåndet til den selvsikre fødselar
Kender du én, der aldrig er i tvivl om sin egen charme og altid går ind ad døren med et smil, der fylder hele rummet? Så er det præcis den person, der skal bære ordensbåndet "Jeg er for lækker!!" – og se, hvordan gæsterne reagerer. Det aquablå bånd med sort tryk er friskt og iøjnefaldende, og sidder med en velcrolukning, så det er nemt at tage på og af hele aftenen.
Dette skråbånd er skabt til de lejligheder, hvor én person skal skille sig ud fra mængden. Til en fødselsdag er det den oplagte nominering til den person, der altid er festens midtpunkt – bær det på skrå fra skulder til hofte, og der er ingen tvivl om, hvem aftenen handler om. Til en skolefest er det desuden oplagt at hænge det om halsen på den elev, der altid dukker op med overdrevet selvtillid og får alle til at grine – det er den slags detalje, der løfter hele stemningen og giver aftenen et ekstra lag humor, som alle husker.
Du får et rigtigt skråbånd i satin – ikke et tyndt strimmel stof, der krøller sammen på første dansegulv, men et bånd der sidder flot og holder formen hele aftenen. Læg det frem inden festens start, så er stemningen sat fra første sekund. Bestil dit aquablå ordensbånd med sort tryk i dag.
Du kan finde flere mål og specifikationer under fanen "Yderligere oplysninger".
"Jeg er for lækker!!" – Ordensbånd i Aquablå til Festens Stjerne
Den der bærer titlen "Jeg er for lækker!!" er festens udvalgte – og det ordensbånd, du holder i hånden, er designet til netop den person. Båndet er fremstillet af blødt acetat satinbånd i 100% polyester og kommer i en frisk aquablå farve med et skarpt sort tryk, der gør teksten let læselig på tværs af rummet. Ordensbåndet måler 190 cm i længden og 100 mm i bredden, og det sidder godt på de fleste voksne takket være det medfølgende selvklæbende velcrobånd, der gør pasformen nem at justere.
Titlen "Jeg er for lækker!!" er skabt til den selvironiske vinder – hvad enten det er fødselaren, der endelig kan proklamere det højt, en ven der kåres på vennefesten, eller en kollega der hjemtager titlen ved firmafestens store nominering. Båndet bæres på skrå fra skulder til hofte og fungerer som et visuelt signal, som alle i lokalet straks lægger mærke til. Det er oplagt til en kåring på polterabend, til en temafest med sjove titler, til julefrokostens kreative præmier – og ja, det virker mindst lige så godt til den afsluttende studenterfest, hvor en elev eller student med god ret kan løfte armen og erklære sig selv for lækker. Når nomineringerne læses op, og stemningen er på sit højeste, er det netop her skråbåndet i aquablå skaber det perfekte billede.
Det er ikke et tilfældigt satinbånd klippet til – et sådant ville miste formen og falde ned i løbet af aftenen. Dette skråbånd er fremstillet til formålet og holder sin struktur, bredde og fald fra første dans til seneste selfie. Velcrolukningen i medfulgte strimmel gør det let at justere til enhver kropsbygning, og du behøver ikke en saks eller nål for at sætte det rigtigt. Læg det i gaveposen, tag det med i tasken som festens hemmelighed, og løft stemningen i det øjeblik nogen spørger, hvem aftenens vinder er – du ved svaret, og nu ved alle de andre det også. Læg en i kurven og gør din fest komplet.
- Planlæg kåringen, inden gæsterne ankommer: skriv "Jeg er for lækker!!" på et stykke papir og put det i en kuvert – åbn den højtideligt, og lad vinderen bære ordensbåndet med aquablå stolthed resten af aftenen.
- Til julefrokosten kan du oprette en afstemning på forhånd, hvor kollegerne nominerer hinanden til titlen – overræk derefter båndet under middagen og lade vinden falde på den mest selvironiske kandidat.
- Til skoleafslutning eller sidste skoledag kan klassen stemme om, hvem der har optrådt mest "for lækker" det forgangne skoleår – læreren kan overrække båndet som årets sjoveste hæder til den heldige elev.
- Brug ordensbåndet som rekvisit til festfotografering: stil alle gæsterne op, lad titelbæreren stå forrest i aquablå skråbåndsglorie, og skab det billede, alle taler om måneder efter festen.
- Genbruger du båndet til næste år? Rengør det forsigtigt med en fugtig klud, og opbevar det rent og tørt – så er det klar til næste nomination, hvad enten det er til en temafest eller en ny runde på vennefesten.
Ofte Stillede Spørgsmål
- Hvilke nomineringer passer til titlen "Jeg er for lækker!!" til en firmafest eller julefrokost? Titlen fungerer bedst som en selvironisk kåring, der gives til den kollega, der altid ved bedst, altid ser perfekt ud eller aldrig har en dårlig dag. Sæt gang i nomineringsrunden tidligt, lad alle stemme, og overræk ordensbåndet under middagen – det garanterer grin og gode billeder.
- Hvornår i festen bør man holde kåringen og uddele ordensbåndet? Det bedste tidspunkt for kåringen er typisk efter forretten men inden den store dans starter, så alle gæster er til stede og opmærksomme. Læs nomineringerne op højt, byg spændingen op, og lad modtageren bære skråbåndet resten af aftenen som festens udvalgte.
- Hvordan bærer man et ordensbånd korrekt? Et ordensbånd bæres diagonalt fra den ene skulder og ned til modsatte hofte – præcis som traditionelle ordensbånd. Det medfølgende selvklæbende velcrobånd holder det på plads, og længden på 190 cm sikrer, at det passer til de fleste voksne uden yderligere tilpasning.
- Hvilke kåringer passer til skoleafslutning eller studenterfest? Til skoleafslutning eller studenterfest er selvironiske og humoristiske titler et hit. En elev eller student kan kåres til "Jeg er for lækker!!" som klassens eller årgangsmeste selvsikre – en titel der modtages med latter og selfies, og som giver festens øjeblik ekstra liv.
- Kan man genbruge ordensbåndet til flere anledninger? Ja, ordensbåndet kan sagtens bruges igen. Rengør det forsigtigt med en fugtig klud efter brug, og opbevar det rent og tørt. Næste gang en ven, kollega eller fødselar fortjener titlen, er båndet klar til endnu en kåring – uanset om det er til en temafest, polterabend eller vennefest.
Specifikationer
Produktbetegnelse: Ordensbånd med tryk
Producent: 123 Party
Producent varenr: XZ148
Antal: 1 stk.
Materiale: Acetat satinbånd (100% Polyester)
Farve bånd: Aquablå
Trykfarve: Sort
Længde: 190 cm
Bredde: 100 mm
Vægt, netto: 19,36 g
Lukning: Selvklæbende velcrobånd vedlagt
Opbevaringsinstruktioner: Opbevares rent og tørt.
Tolerance: Op til 3 % (mål, gramvægt, vægt)
Farvegengivelse: Farven kan afvige fra billedet pga. skærmindstillinger.
Certifikater, Miljø og Sikkerhed
Sikkerhedsforskrifter og advarsler: Se sikkerhedsforskrifter på produktets emballage.
Miljø og ansvarlighed: Produktet er fremstillet i overensstemmelse med gældende EU-regler.
Bortskaffelse af produkt: Kan bortskaffes med almindeligt husholdningsaffald.
Bortskaffelse af emballage: Kan genbruges eller forbrændes.
Blog med tips og ideer







