1 stk. Cleopatra Paryk Jordbærpink glat skulderlang
- Ref. No.: AG2265
- EAN: 5904555068889
PartyDeco Sp. z o.o.
- PartyDeco Virksomhedsnavn: PartyDeco Sp. z o.o.
- Adresse: ul. Piskorskiego 11, 70-809 Szczecin, Polen
- NIP: PL8522606679
- E-mail: info@partydeco.com
- Telefon: +48 91 433 91 97
- Produkttype: Festartikler og dekoration
- PartyDeco Sp. z o.o. leverer kvalitetsprodukter, som overholder alle relevante sikkerhedsstandarder i EU.
Ansvarlig virksomhed for dette produkt i henhold til GPSR: PartyDeco. Kontaktoplysninger som ovenfor.
Er du en virksomhed, forening eller offentlig institution?
Så kan I ansøge om en Storkundeaftale og opnå op til 12% rabat gennem vores loyalitetsprogram.
Denne aftale gælder for alle erhvervskunder og foreninger med faste indkøb – uanset om I har CVR-nummer eller ej.
Bemærk: Aftalen tilbydes kun til erhverv og foreninger – ikke til privatkunder.
Vi tilbyder flere sikre betalingsmuligheder, så du trygt kan gennemføre dit køb:
![]()
Faktura (Kun Erhverv/B2B)
Betaling via faktura tilbydes til registrerede virksomheder og foreninger (kræver forudgående aftale).
Vi tilbyder levering med både GLS og DHL/Bring til pakkeshop, privat- og erhvervsadresser.
Fragtfirmaer
![]()
Leveringstid
Typisk 3–7 hverdage. Varer sendes fra vores lager i Polen, og vi afsender ca. 98% af alle ordrer inden for 24 timer.
Fragtpriser (fra)
- Pakkeshop: 49 kr.
- Erhvervsadresse: 52 kr.
- Privatadresse: 59 kr.
- GRATIS FRAGT: Ved køb over 799 kr. (gælder pakkeshop og erhverv).
Vigtigt ved modtagelse
Tjek altid emballagen for synlige skader, inden du kvitterer. Er pakken tydeligt skadet, anbefaler vi, at du nægter modtagelse.
Vi ønsker, at du er 100 % tilfreds med dit køb. Derfor tilbyder vi 14 dages fuld fortrydelses- og returret fra modtagelsesdatoen.
Frist
- Privatkunder (B2C): 14 dages fortrydelsesret fra modtagelsen
- Erhvervskunder (B2B): Se handelsbetingelser
Betingelser
- Produktet skal være ubrugt og i original stand.
- Produktet skal returneres i original emballage.
- Specialfremstillede og personligt prægede varer (f.eks. eget design/tryk) kan ikke fortrydes.
- Hygiejne- og fødevarevarer kan ikke fortrydes, hvis forseglingen er brudt – er emballagen uåbnet, gælder den normale fortrydelsesret.
- Du betaler returforsendelsen, medmindre varen er defekt.
![]()
Nye produkter og sortimentsudvidelser
Vi udvider løbende vores sortiment og får kontinuerligt nye produkter på lager. Nyheder indgår som en fast del af sortimentet og genbestilles løbende, så du altid har adgang til aktuelle og relevante varer.
Description
Cleopatra paryk i jordbærpink – til din næste temafest
Sæt den skulderlange Cleopatra paryk i jordbærpink på, og dit look er komplet på få sekunder. Den glatte, elegante stil giver dig et modigt og iøjnefaldende udtryk, der er skabt til at skille sig ud til udklædning og fest. Sættet indeholder 1 stk. paryk, som sidder behageligt og er nem at tage på. Fotoet er taget som inspiration – eventuelle rekvisitter på billedet er ikke inkluderet i pakken. Husk, dette er en sjov udklædningsparyk og ikke en professionel frisørvare.
Forestil dig, hvordan du træder ind ad døren til årets temafest eller firmafest i udklædning – med den jordbærpink Cleopatra paryk på er det dig, der sætter stemningen. Den knaldpink farve inviterer til leg og kreativitet og skaber et look, der garanteret vækker smil og begejstring i hele rummet. Parykken er også et oplagt valg til halloween, hvor et dramatisk Cleopatra-look med guldaccessories og dristig eyeliner vil gøre et stort indtryk på alle andre gæster.
Parykken passer de fleste voksne og er et alsidigt tilbehør, du kan genbruge til mange anledninger. Du kan nemt style den om fra fest til fest og kombinere den med forskellige outfits. Køb din jordbærpink Cleopatra paryk i dag, og gør dig klar til at imponere!
Du kan finde plejeanvisning, størrelsesvejledning og specifikationer under fanen "Yderligere oplysninger".
Cleopatra Paryk i jordbærpink – klar til temafest og udklædning
Denne Cleopatra paryk i jordbærpink er en skulderlang, glat paryk fra Partydeco, fremstillet af 8% polyester, 2% elastikbånd og 90% PET. Den kraftige jordbærpink farve og den glatte, skulderlange stil gør den til et markant valg, der straks sætter gang i feststemningen. Parykken leveres som 1 stk. og er klar til at tage på med det samme. Bemærk at fotoet er til inspiration – eventuelle accessories som hårbånd, smykker eller kostumebeklædning er ikke inkluderet. Dette er et udklædningstilbehør til lejlighedsbrug og ikke en professionel paryk til daglig brug.
Forestil dig, hvordan du stråler til den næste temafest eller fastelavn med denne Cleopatra paryk i jordbærpink siddende perfekt på plads. Tænk på mulighederne: en moderne popstjerne, en modig discodronning eller en farverig figur direkte fra et eventyr. Parykken er oplagt til voksne, der ønsker at gøre et markant indtryk til en studenterfest, en halloween-aften eller en 80'er-temafest, hvor den pink farve skiller sig afgørende ud fra mængden. Den sjove og iøjnefaldende farve inviterer til leg og kreativitet, uanset hvilken anledning du har valgt.
Parykken er fremstillet af syntetiske fibre (polyester og PET) og er beregnet til lejlighedsbrug, så behandl den varsomt for at bevare form og fibre bedst muligt. Rengør den forsigtigt ved at tørre den af med en fugtig klud og lad den herefter lufttørre. Parykken må ikke maskinvaskes, tørretumbles, stryges eller kemisk renses, da syntetiske fibre tager skade af varme og kraftig mekanisk påvirkning – det vil kunne ødelægge formen og farvens intensitet permanent. Opbevar den rent og tørt, når du ikke bruger den, så den er klar til næste gang. Planlægger du at bruge parykken udendørs til halloween eller fastelavn på en kølig dag, kan det være en god idé at have en tynd hue eller et tyndt hårbånd indunder for ekstra komfort i kulden. Bestil din jordbærpink Cleopatra paryk i dag og gør din udklædning komplet – den er let at tage på og skaber straks den festlige stemning, du leder efter.
- Kombiner parykken med guldaccessories og dramatisk sort eyeliner for at skabe et moderne Cleopatra-look, der fanger opmærksomheden fra alle sider.
- Brug den jordbærpink paryk til en 80'er-temafest ved at style den med et farverigt pandebånd og overdrevent store øreringe for det perfekte retro-udtryk.
- Tilføj små fletninger langs siderne af parykken for at give den glatte stil et legende og personligt præg til din næste udklædningsfest.
- Efter festen: lufttør parykken, ret forsigtigt fibrene ud med fingrene og opbevar den i en plastpose eller en æske, så den holder formen til næste gang.
- Skab sjove billeder til din temafest eller fødselsdag ved at matche parykkens jordbærpink farve med din øvrige udklædning og farverige rekvisitter for et sammenhængende og festligt look.
Ofte Stillede Spørgsmål
- Hvad er parykken lavet af? Parykken er fremstillet af 8% polyester, 2% elastikbånd og 90% PET. De syntetiske materialer giver en let og fleksibel paryk, der er nem at tage på og sidder komfortabelt under festen.
- Hvordan rengør jeg den jordbærpink Cleopatra paryk korrekt? Du rengør parykken ved forsigtigt at tørre den af med en fugtig klud og derefter lade den lufttørre helt. Undgå maskinvask, tørretumbling, stryging og kemisk rensning, da varme og kraftig mekanisk påvirkning kan ødelægge de syntetiske fibre og parykkens form.
- Kan man bruge varmeapparater som krøllejern eller glattejern på parykken? Nej, det anbefales ikke at bruge varmeapparater på denne paryk. Syntetiske fibre som polyester og PET tager skade af varme, hvilket kan ændre fiberstrukturen og ødelægge parykkens udseende og form permanent.
- Er parykken egnet til børn? Parykken er ikke klassificeret som legetøj og er ikke egnet til børn under 3 år på grund af kvælningsfare, da små dele kan løsne sig. Børn bør altid benytte parykken under voksent opsyn.
- Hvilke anledninger passer den jordbærpink Cleopatra paryk til? Parykken er velegnet til temafester, halloween, fastelavn, studenterfester, fødselsdage og 80'er-fester. Den skulderlange, glatte stil i den markante jordbærpink farve gør den til et alsidigt festtilbehør, der kan styles på mange måder.
Specifikationer
Paryk, skulderlang, glat
Producent: Partydeco
Producent varenr: PER4-081TR
Antal: 1 stk.
Farve: Jordbærpink
Materiale: 8% Polyester, 2% elastikbånd, 90% PET
Vægt: 123,4 g
Plejeanvisning: Tør forsigtigt af med fugtig klud. Lad lufttørre. Må ikke maskinvaskes, tørretumbles, stryges eller kemisk renses.
Opbevaring: Opbevares rent og tørt.
Tolerance: Op til 3 % (mål og vægt)
Farvegengivelse: Farven kan afvige fra billedet pga. skærmindstillinger.
Certifikater, Miljø og Sikkerhed
Sikkerhedsadvarsel: Dette produkt er ikke legetøj. Ikke egnet til børn under 3 år på grund af kvælningsfare – små dele kan løsne sig.
Opsyn: Børn bør altid være under voksent opsyn ved brug af dette produkt.
Plejeanvisning: Tør forsigtigt af med fugtig klud. Lad lufttørre. Må ikke maskinvaskes, tørretumbles, stryges eller kemisk renses. Kostumet er fremstillet til lejlighedsbrug og bør behandles forsigtigt for at bevare form og syninger.
Miljø og ansvarlighed: Produktet er fremstillet i overensstemmelse med gældende EU-regler.
Bortskaffelse af produkt: Kan bortskaffes med almindeligt husholdningsaffald.
Bortskaffelse af emballage: Kan genbruges eller forbrændes.
Blog med tips og ideer







